Polska Akademia Fotowoltaiczna

Profesjonalne szkolenia i baza wiedzy z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii

O Akademii

Działając z ekspertami z zakresu poszczególnych dziedzin wychodzimy naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającego się w Polsce rynku związanego z energią odnawialną. Chcemy być wsparciem nie tylko dla stawiających pierwsze kroki w
fotowoltaice czy innych systemach OZE, ale i dla doświadczonych specjalistów, którzy będą uzupełniać swoją wiedzę dziękinaszym szkoleniom czy Bazie Wiedzy. Celem Polskiej Akademii Fotwoltaicznej jest popularyzacja
dobrych praktyk instalatorskich i handlowych w oparciu o systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii
czy EV. Podczas naszych szkoleń uzyskasz rzetelne informacje potwierdzone doświadczeniem a także zdobędziesz umiejętności praktyczne.

Czy Akademia jest dla Ciebie?

W naszych szkoleniach mogą uczestniczyć osoby zajmujące się Odnawialnymi Źródłami Energii – z naciskiem na instalacje fotowoltaiczne – o różnym stopniu znajomości tematu. Tematyka szkoleń poszerza wiedzę zarówno instalatorów systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła czy magazynów energii, ale też przedstawicieli handlowych, doradców czy projektantów. Poza szkoleniami związanymi z zagadnieniami czysto technicznymi Akademia zajmuje się również organizacją spotkań związanych z marketingiem i zarządzaniem oraz dobrymi praktykami w obsłudze klienta.

Dodatkowo – chcąc zwiększać świadomość na temat Odnawialnych Źródeł Energii – organizujemy szkolenia otwarte, skierowane do szerokiego grona odbiorców – inwestorów, studentów czy osób chcących pozyskać wiedzę na temat ekologicznego pozyskiwania energii.

Prowadzący

Albin Okoń

Regionalny Dyrektor Sprzedaży Bruk-Bet Fotowoltaika. Jednym z priorytetów jego działań jest edukacja firm partnerskich Bruk-Bet Fotowoltaika oraz wchodzących na rynek fotowoltaiki nowych firm instalatorskich. Prowadzi liczne szkolenia i prelekcje, propagując działania proekologiczne i innowacyjne technologie umożliwiające niezależność energetyczną przedsiębiorstw.


ZOBACZ SZKOLENIA

Bartosz Wójcik

Inżynier od 15 lat w branży elektrotechnicznej. Kierownik Działu Technicznego Bruk-Bet PV a jednocześnie jeden z ekspertów serii filmów PV Spec na portalu YouTube. Zajmuje się projektowaniem i budową systemów fotowoltaicznych oraz inteligentnym i ekonomicznym zarządzaniem wytworzoną energią w połączeniu z pompami ciepła, rekuperacją i innymi odbiornikami energii w budynku. Certyfikowany szkoleniowiec systemów Huawei.


ZOBACZ SZKOLENIA

Edyta Witkowska-Grześkiewicz

Dyrektor Zarządzający marki Bruk-Bet Fotowoltaika, założyciel i Prezes Zarządu Spółek Bruk-Bet PV oraz Evolton. Wyznacza kierunki rozwoju w firmie związane z podnoszeniem sprawności produkowanych modułów i koncentracją nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Idąc w ślad za misją spółki Bruk-Bet angażuje się wydarzenia mające na celu promowanie proekologicznych rozwiązań przyczyniających się do zwiększania efektywności energetycznej i czystości powietrza. Prywatnie miłośniczka architektury i budownictwa energooszczędnego.


ZOBACZ SZKOLENIA

Grzegorz Wiśniewski

Ekspert ds. technicznych Bruk-Bet PV i dyrektor techniczny spółki Evolton, która oferuje nowatorskie rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Działania spółki skoncentrowane są na podnoszeniu efektywności energetycznej dzięki systemom zarządzania oraz urządzeniom obniżającym moc bierną, generowaną przez urządzenia zasilane z przetwornic. Jego pasją jest tworzenie eco rozwiązań dla inteligentnych domów, osiedli mieszkaniowych i kampusów uniwersyteckich. Pasjonuje się nowymi technologiami, chętnie też dzieli się swoją wiedzą z innymi. Współtworzy serię filmów poradnikowych dla instalatorów PV Spec w serwisie YouTube.


ZOBACZ SZKOLENIA

Krzysztof Łoziński

Nauczyciel Odnawialnych Źródeł Energii, właściciel firmy elektroinstalacyjnej ELEKTRO-PV. Zajmuje się odnawialnymi źródłami energii od blisko 10 lat kończąc studia z zakresu energetyki odnawialnej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Na co dzień kształci nowe pokolenia instalatorów OZE przekazując wiedzę popartą doświadczeniem.


ZOBACZ SZKOLENIA

Maciej Juźwik

Specjalista ds. fotowoltaiki Instytutu Maszyn Przepływowych im. R. Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk i Prezes Zarządu PV Lab Sp. z o.o. Jest również członkiem Zarządu Platformy Fotowoltaiki oraz Kierownikiem Zespołu Laboratorium Fotowoltaiki IMIO WEiTI Politechniki Warszawskiej. Zwracając szczególną uwagę na wysoki poziom wykonania systemów PV pełni rolę wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Jakości i Bezpieczeństwa Pracy Instalacji Fotowoltaicznych. Biegły Sądowy w dziedzinie fotowoltaiki.


ZOBACZ SZKOLENIA

Marcin Kłomski

Inżynier, specjalista w zakresie fizyki materiałów i elektrotechniki. W firmie Huawei odpowiada za wsparcie techniczne dla falowników fotowoltaicznych oraz magazynów bateryjnych. Nieustannie poszerza kwalifikacje pracując przy wprowadzaniu na rynek najnowszych technologii z zakresu wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią elektryczną.


ZOBACZ SZKOLENIA

Marcin Milczewski

Kierownik do spraw jakości i rozwoju produktu Bruk-Bet Fotowoltaika. Specjalizuje się w certyfikacji modułów fotowoltaicznych, nadzorując jednocześnie proces testowania produktów marki Bruk-Bet Fotowoltaika. Jest ekspertem w dziedzinie gwarancji w fotowoltaice. W sektorze odnawialnych źródeł energii działa od 10 lat.


ZOBACZ SZKOLENIA

Michał Bober

Właściciel firmy ElectricMobility zajmującej się rozwiązaniami dla branży eMobility. Specjalista z 16 letnim doświadczeniem w branży automatyki przemysłowej oraz elektroenergetycznej - właściciel firmy Automatyka Przemysłowa 24. Aktywny propagator nowoczesnej mobilności oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Miłośnik gadżetów technologicznych. Uczestnik programów telewizyjnych i audycji radiowych o tematyce elektromobilności. Wieloletni użytkownik samochodów elektrycznych przecierający szlaki w zakresie eMobility w Polsce.


ZOBACZ SZKOLENIA

Paweł Banuch

Dyrektor Produkcji Bruk-Bet Fotowoltaika odpowiadający za całość procesu powstawania modułów fotowoltaicznych. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w sektorze odnawialnych źródeł energii. Jego pasją są nowinki technologiczne, zwłaszcza te oddziałujące pozytywnie na nasze środowisko. Prelegent licznych szkoleń i konferencji, mających na celu prezentację rozwiązań z dziedziny OZE, w tym technologii pozyskiwania energii ze słońca.


ZOBACZ SZKOLENIA

Paweł Szarek

W branży elektrotechnicznej działa od ponad 13 lat, doświadczenie zdobywał przy dużych projektach przemysłowych w Austrii czy Belgii. Specjalista ds. technicznych w Bruk-Bet PV i pierwsza pomocna dłoń instalatorów systemów fotowoltaicznych. W swojej pracy stawia na promowanie dobrych praktyk związanych z montażem instalacji z naciskiem na poprawne dobieranie komponentów, połączenia czy pomiary. Pasjonują go systemy OZE wykorzystywane do budowy bezkosztowych domów energooszczędnych. Jego doświadczenie i wiedzę produktową a także techniczną potwierdzają między innymi certyfikaty Huawei.


ZOBACZ SZKOLENIA

Przemysław Kozłowski

W Bruk-Bet Fotowoltaika pełni funkcję Regionalnego Dyrektora Sprzedaży. W branży odnawialnych źródeł energii działa od prawie dziesięciu lat. Jego konikiem są systemy PV i stacje do ładowania pojazdów. Propaguje proekologiczne rozwiązania przedstawiając wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas szkoleń czy prelekcji.


ZOBACZ SZKOLENIA

Rafał Kowalewski

Inżynier, elektrotechnik z ponad 6-letnim doświadczeniem w branży automatyki, systemów telekomunikacyjnych i fotowoltaiki. W firmie Photomate odpowiada za posprzedażowe wsparcie techniczne falowników fotowoltaicznych Huawei. Ponadto stale współpracuje z regionalnym działem serwisu Huawei, dystrybutorami i firmami instalacyjnymi w zakresie konfiguracji falowników, mierników mocy i systemów monitoringu elektrowni fotowoltaicznych. Nieustanne zdobywa nowe kwalifikacje z zakresu nowych technologii i zaawansowanych technologiczne rozwiązań zarządzania energią.


ZOBACZ SZKOLENIA

Tobiasz Turoń

Inżynier od 12 lat związany z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. W Przedsiębiorstwie „Hydro-Tech” Konin - szkoleniowiec i doradca techniczny ds. pomp ciepła marki alpha innotec, a także pierwsza linia wsparcia dla instalatorów i projektantów systemów opartych o pompy ciepła. Pasjonują go efektywne systemy OZE w budownictwie energooszczędnym. W swojej codziennej pracy stawia na dobre praktyki związane z doborem i montażem pomp ciepła z zachowaniem najwyższej jakości. Współtwórca serii "alpha innotec-Summer meet-up" na polskim kanale YouTube marki. Prowadzący wielu webinariów i szkoleń online oraz autor artykułów z zakresu techniki grzewczej opartej o pompy ciepła.


ZOBACZ SZKOLENIA

Tomasz Lipiński

Specjalista ds. Szkoleń z zakresu bezpieczeństwa instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych Merserwis, absolwent kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, pracował tam m.in. przy zadaniach dotyczących modernizacji sterowania i zabezpieczeń pól odpływowych stacji 110/15 kV, budowie linii napowietrznych SN czy konserwacji instalacji i urządzeń niskiego napięcia. Od 7 lat w zespole Merserwis, gdzie zajmował się m.in. przygotowaniem dokumentacji technicznej czy oprogramowania w języku polskim a także wsparciem technicznym. Przeprowadził kilkaset szkoleń zarówno stacjonarnych, wyjazdowych jak i online stawiając za priorytet lepsze zrozumienie przez uczestników specyfiki każdego z pomiarów. Oprócz zagadnień związanych z pomiarami interesuje się motoryzacją.


ZOBACZ SZKOLENIA

Wybierz ścieżkę rozwoju

Świadomy Inwestor OZE

Szukasz informacji na temat fotowoltaiki, pomp ciepła czy magazynów energii? Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać i czy warto? Dołącz do Akademii i bierz udział w bezpłatnych szkoleniach. Nasi eksperci rozwieją Twoje wątpliwości i sprawią, że staniesz się świadomym inwestorem a Twój system będzie służył przez długie lata.

Kwalifikowany Instalator OZE

Dobrze wiesz, jak ważna jest zarówno wiedza techniczna, jak i PRAKTYCZNA. U nas, nawet podczas szkoleń online, przekażemy Ci niezbędne wpracy instalatora wskazówki, które wykorzystasz podczas montażu systemów energii odnawialnej. Korzystaj też ze szkoleń stacjonarnych i weź narzędzia w swoje ręce. Szkol się u specjalistów i zdobywaj certyfikaty!

Wyspecjalizowany Projektant Instalacji OZE

Zaprojektuj system PV z nami – dowiedz się z jakich narzędzi korzystać i od czego zacząć. Poznaj rozwiązania wykorzystywane przy bardziej skomplikowanych instalacjach i przygotuj projekty, które będą dawać największy uzysk.

Profesjonalny doradca klienta z zakresu OZE

W tej branży jesteś zarówno doradcą, jak i audytorem, ekspertem do spraw technicznych i kalkulatorem uzysków – rozwijaj wszystkie te umiejętności i zdobądź zaufanie klienta. Dołącz do szkoleń związanych z obsługą klienta, ale też poszerzaj wiedzę produktową i techniczną.

Zarządzaj szkoleniami w swojej Firmie

Tworzymy system CRM dla zalogowanych użytkowników, który pozwoli dołączać pracowników do panelu firmy i zarządzać odbywanymi przez nich szkoleniami. Dzięki tej funkcjonalności w łatwy sposób zapiszesz pracowników na szkolenia, pobierzesz ich certyfikaty czy zapytasz o zniżkę dla
grup. Konta firmowe otrzymają także dostęp do dodatkowych szkoleń jednak nie będą mogły brać udziału w szkoleniach dla inwestorów/osób prywatnych.

Kto za tym stoi?

Chcąc wzmacniać świadomość na temat Odnawialnych Źródeł Energii siły łączą najdłużej działający producent modułów PV Polsce – Bruk-Bet Fotowoltaika oraz dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki z rozbudowaną bazą poradnikowo-szkoleniową dla instalatorów – Bruk-Bet PV. Jako część Grupy Bruk-Bet działającej na rynku od 37 lat wiemy, jak ważne jest poszerzanie wiedzy na temat aktualnych technologii dostępnych na rynku, wartościowej obsługi klienta, systemów wsparcia czy opracowywania dokumentacji.

Nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz praktycy i autorytety z zakresu OZE z instytucji czy firm zewnętrznych pragną przekazać Ci cenną wiedzę i umiejętności.

Dołącz do Polskiej Akademii Fotowoltaicznej!

Praktyczna wiedza i umiejętności

Wybór własnej ścieżki rozwoju z dedykowanymi szkoleniami

Bezpłatna Baza Wiedzy dla zalogowanych użytkowników - artykuły, filmy, podcasty

Współpraca z prestiżowymi i renomowanymi instytucjami oraz firmami