Polska Akademia Fotowoltaiczna

Profesjonalne szkolenia i baza wiedzy z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii

O Akademii

Działając z ekspertami z zakresu poszczególnych dziedzin wychodzimy naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającego się w Polsce rynku związanego z energią odnawialną. Chcemy być wsparciem nie tylko dla stawiających pierwsze kroki w
fotowoltaice czy innych systemach OZE, ale i dla doświadczonych specjalistów, którzy będą uzupełniać swoją wiedzę dziękinaszym szkoleniom czy Bazie Wiedzy. Celem Polskiej Akademii Fotwoltaicznej jest popularyzacja
dobrych praktyk instalatorskich i handlowych w oparciu o systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii
czy EV. Podczas naszych szkoleń uzyskasz rzetelne informacje potwierdzone doświadczeniem a także zdobędziesz umiejętności praktyczne.

Czy Akademia jest dla Ciebie?

W naszych szkoleniach mogą uczestniczyć osoby zajmujące się Odnawialnymi Źródłami Energii – z naciskiem na instalacje fotowoltaiczne – o różnym stopniu znajomości tematu. Tematyka szkoleń poszerza wiedzę zarówno instalatorów systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła czy magazynów energii, ale też przedstawicieli handlowych, doradców czy projektantów. Poza szkoleniami związanymi z zagadnieniami czysto technicznymi Akademia zajmuje się również organizacją spotkań związanych z marketingiem i zarządzaniem oraz dobrymi praktykami w obsłudze klienta.

Dodatkowo – chcąc zwiększać świadomość na temat Odnawialnych Źródeł Energii – organizujemy szkolenia otwarte, skierowane do szerokiego grona odbiorców – inwestorów, studentów czy osób chcących pozyskać wiedzę na temat ekologicznego pozyskiwania energii.

Prowadzący

Adam Abramów

Związany z branżą OZE od 2015 r. Współwłaściciel firmy szkoleniowej od 2019 roku, zajmującej się szkoleniami z zakresu chłodnictwa i energetyki. Od 2020 roku współwłaściciel firmy Instytut Technologii Chłodniczych.
Prowadzi szkolenia z zakresu F-gazów, zbiorników ciśnieniowych, lutowania metodą 912 oraz zajęcia praktyczne z montażu pomp ciepła i klimatyzacji. Na co dzień montuje, dobiera, serwisuje: klimatyzacje, pompy ciepła oraz inne urządzenia chłodnicze. Pasjonat w działaniu, stale podnosi swoje kwalifikacje aby być na bieżąco z najnowszymi trendami z branży chłodniczej i szkoleniowej. 


ZOBACZ SZKOLENIA

Albin Okoń

Dyrektor Sprzedaży Bruk-Bet Fotowoltaika. Jednym z priorytetów jego działań jest edukacja firm partnerskich Bruk-Bet Fotowoltaika oraz wchodzących na rynek fotowoltaiki nowych firm instalatorskich. Prowadzi liczne szkolenia i prelekcje, propagując działania proekologiczne i innowacyjne technologie umożliwiające niezależność energetyczną przedsiębiorstw.


ZOBACZ SZKOLENIA

Artur Block

Dyrektor ds.Kluczowych Klientów Helukabel. Od ponad 30 lat w branży elektrotechnicznej. Drogę zawodową rozpoczął w Biurze Studiów i Projektów Energetycznych ENERGOPROJEKT S.A. – pracowania elektryczna w oddziale gdańskim. Zdobywał doświadczenie w działach Utrzymania Ruchu zakładów produkcyjnych oraz w branży elektrotechnicznej w obszarach sprzedaży. Od lat specjalizuje się w normatywnych jak i praktycznych rozwiązaniach rozdziału energii elektrycznej, sterowania  i teletechniki. Od 2006 roku bezpośrednio związany z przemysłem kablowym na stanowiskach Product Managera potem Project Managera. Członek Stowarzyszenia Polskich Energetyków O/Warszawski, a także konsultant w czasopismach branżowych.

A poza pracą...

Gitara i sztormiak zawsze gotowe na wyzwania – zależnie od sytuacji i bez względu na pogodę.


ZOBACZ SZKOLENIA

Artur Bogucki

W firmie CW Lundberg specjalista ds. technicznych i wsparcia montażu. W branży dekarskiej od ponad 30 lat, doświadczenie zdobywał w całej Europie przy dużych projektach przemysłowych w Szwecji i całej Skandynawii. W swojej pracy mocno stawia na promowanie dobrych praktyk związanych ze sztuką dekarską i poprawnym doborem komponentów oraz narzędzi. Pasjonują go systemy OZE, konstrukcje i technologia dachów.


ZOBACZ SZKOLENIA

Cezary Wawrzos

Z branżą fotowoltaiczną związany jest od 2014 roku. Przez ostatnie 6 lat odpowiadał za wsparcie techniczne i realizację projektów PV dla jednego z największych instalatorów w Polsce. Przez ostatnie dwa lata budował kompetencje EPC, kierując zespołem odpowiedzialnym za projektowanie, rozwój i budowę przemysłowych instalacji fotowoltaicznych. Do zespołu GoodWe w Polsce dołączył w 2022 roku, odpowiadając za wsparcie techniczne w kraju.


ZOBACZ SZKOLENIA

Daniel Moczulski

Odpowiada za strategiczny plan rozwoju biznesu oraz zarządzanie kanałami sprzedaży GoodWe. Z branżą fotowoltaiczną jest związany od lat, ma duże doświadczenie w segmencie wielkoskalowych projektów PV. Wcześniej odpowiedzialny za wyznaczenie strategicznych kierunków rozwoju i ofertę produktową w jednej z największych firm instalatorskich w Polsce.


ZOBACZ SZKOLENIA

Dariusz Kowalczyk

Inżynier energetyki z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży zasilania gwarantowanego, telekomunikacji oraz OZE. Uczestniczył w wielu innowacyjnych projektach off-grid na całym świecie - od zasilania stacji bazowych na śnieżnym Swalbardzie, poprzez elektryfikację wiosek w tropikalnych lasach Kamerunu i szpitali w Zimbabwe, po zasilanie hybrydowe obiektów na pustyni w Czadzie. Ekspert i pasjonat OZE oraz magazynowania energii, od wielu lat związany z Norweskim holdingiem Eltek, którego częścią jest firma Pixii.


ZOBACZ SZKOLENIA

Edyta Witkowska-Grześkiewicz

Dyrektor Zarządzający marki Bruk-Bet Fotowoltaika, założyciel i Prezes Zarządu Spółek Avrii oraz Evolton. Wyznacza kierunki rozwoju w firmie związane z podnoszeniem sprawności produkowanych modułów i koncentracją nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Idąc w ślad za misją spółki Bruk-Bet angażuje się wydarzenia mające na celu promowanie proekologicznych rozwiązań przyczyniających się do zwiększania efektywności energetycznej i czystości powietrza. Prywatnie miłośniczka architektury i budownictwa energooszczędnego.


ZOBACZ SZKOLENIA

Free Polska

Wyłączny przedstawiciel marki GREE. 

Od dwudziestu lat dostarcza na polski rynek wysokiej jakości oraz nowatorskie rozwiązania w dziedzinie klimatyzacji i ogrzewania.


ZOBACZ SZKOLENIA

Fronius

Od 30 lat firma Fronius Solar Energy dostarcza nowatorskie produkty, rozwiązania i narzędzia cyfrowe, umożliwiające opłacalne i inteligentne pozyskiwanie, przechowywanie, dystrybuowanie i wykorzystywanie energii słonecznej. Dziś, nazwa firmy jest symbolem innowacji. Napędza zarówno działania prywatnych konsumentów, jak i przedsiębiorstw, zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju i mottem „Energize your life”.


ZOBACZ SZKOLENIA

Grzegorz Orenkiewicz

Z firmą Elterm związany jest niemal od początków jej istnienia. Przez 30 lat zdobył doświadczenie na wszystkich szczeblach firmy, dzięki czemu posiada wiedzę zarówno od strony technicznej, jak i użytkowej oferowanych produktów. Jako dyrektor handlowy zajmuje się utrzymywaniem dobrych relacji z klientami, promocją firmy oraz ogólnym rozwojem firmy. W pracy skupia się przede wszystkim na dobraniem optymalnego rozwiązanie pod każdego klienta oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.


ZOBACZ SZKOLENIA

Grzegorz Wiśniewski

Ekspert ds. technicznych Avrii i dyrektor techniczny spółki Evolton, która oferuje nowatorskie rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Działania spółki skoncentrowane są na podnoszeniu efektywności energetycznej dzięki systemom zarządzania oraz urządzeniom obniżającym moc bierną, generowaną przez urządzenia zasilane z przetwornic. Jego pasją jest tworzenie eco rozwiązań dla inteligentnych domów, osiedli mieszkaniowych i kampusów uniwersyteckich. Pasjonuje się nowymi technologiami, chętnie też dzieli się swoją wiedzą z innymi. Współtworzy serię filmów poradnikowych dla instalatorów PV Spec w serwisie YouTube.


ZOBACZ SZKOLENIA

Konrad Palka-Piernicki

Ukończył studia inżynierskie na kierunku energetyka. Posiada świadectwa kwalifikacji wszystkich grup SEP wraz z uprawnieniami kontrolno–pomiarowymi, certyfikaty instalatora OZE, uprawnienia do wykonywania audytów energetycznych i kontroli instalacji ogrzewania oraz klimatyzacji. Doświadczenie zdobywał jako inżynier instalacji pomp ciepła. Od 2022 roku związany z Avrii gdzie obejmuje stanowisko Menadżera ds. Pomp Ciepła.


ZOBACZ SZKOLENIA

Krzysztof Łoziński

Nauczyciel Odnawialnych Źródeł Energii, właściciel firmy elektroinstalacyjnej ELEKTRO-PV. Zajmuje się odnawialnymi źródłami energii od blisko 10 lat kończąc studia z zakresu energetyki odnawialnej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Na co dzień kształci nowe pokolenia instalatorów OZE przekazując wiedzę popartą doświadczeniem.


ZOBACZ SZKOLENIA

Maciej Juźwik

Specjalista ds. fotowoltaiki Instytutu Maszyn Przepływowych im. R. Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk i Prezes Zarządu PV Lab Sp. z o.o. Jest również członkiem Zarządu Platformy Fotowoltaiki oraz Kierownikiem Zespołu Laboratorium Fotowoltaiki IMIO WEiTI Politechniki Warszawskiej. Zwracając szczególną uwagę na wysoki poziom wykonania systemów PV pełni rolę wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Jakości i Bezpieczeństwa Pracy Instalacji Fotowoltaicznych. Biegły Sądowy w dziedzinie fotowoltaiki.


ZOBACZ SZKOLENIA

Maciej Twardowski

W Huawei Digital Power zajmuje się wsparciem technicznym już od prawie dwóch lat, jako specjalista przede wszystkim od rozwiązań skierowanych do użytkowników domowych i komercyjnych (C&I)


ZOBACZ SZKOLENIA

Marcin Kłomski

Inżynier, specjalista w zakresie fizyki materiałów i elektrotechniki. W firmie Huawei odpowiada za wsparcie techniczne dla falowników fotowoltaicznych oraz magazynów bateryjnych. Nieustannie poszerza kwalifikacje pracując przy wprowadzaniu na rynek najnowszych technologii z zakresu wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią elektryczną.


ZOBACZ SZKOLENIA

Marcin Milczewski

Product Manager Avrii SOL w Avrii Sp. z o.o., gdzie zajmuje się strategią produktową falowników Avrii SOL, opracowywaniem planów rozwoju i prowadzeniem szkoleń z funkcjonalności produktu.

Doświadczenie zdobywał także jako kierownik do spraw jakości i rozwoju produktu Bruk-Bet Fotowoltaika, gdzie specjalizował się w certyfikacji modułów fotowoltaicznych, nadzorując jednocześnie proces testowania produktów marki Bruk-Bet Fotowoltaika. Jest ekspertem w dziedzinie gwarancji w fotowoltaice. W sektorze odnawialnych źródeł energii działa od 10 lat.


ZOBACZ SZKOLENIA

Mateusz Kozioł

Doradca techniczno-handlowy w spółkach BRUK-BET (Bruk-Bet Fotowoltaika) oraz Avrii. Z branżą OZE związany od 2015 roku, ukończył studia kierunkowe wciąż rozwijając swoją wiedzę w zakresie fotowoltaiki, zarządzania energią oraz pomp ciepła. Z Grupą BRUK-BET związany od 2019. Poza codzienną profesjonalną obsługą zapytań handlowych prowadzi także liczne szkolenia dla firm partnerskich, udziela się również w roli prelegenta podczas wydarzeń branżowych. Aktualnie rozwija swoje kompetencje szczególnie w kierunku wielkoskalowych magazynów energii.


ZOBACZ SZKOLENIA

Małgorzata Osińska

Poland Business Development Manager Tigo Energy. Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, Polska Akademia Nauk. Od 2015 r. zajmuje się budowaniem współpracy międzynarodowej i biznesowej oraz budowaniem wizerunku firm i instytucji publicznych. W branży fotowoltaicznej działa od ponad 2 lat. W Tigo odpowiada za rozwój biznesu i szkolenia produktowe w Polsce.


ZOBACZ SZKOLENIA

Michał Góral

Inżynier elektrotechniki, od 15 lat prowadzący firmę elektroinstalacyjną. Od czterech lat związany z branżą fotowoltaiczną, gdzie zajmuje się wykonawstwem.

W Avrii pełni rolę Specjalisty ds. technicznych, którego zadaniem jest wsparcie instalatorów przy doborze osprzętu elektroinstalacyjnego dla instalacji PV. Ponadto, rozwiązuje problemy związane z uruchomienie, obsługą i konserwacją kompletnych systemów fotowoltaicznych.


ZOBACZ SZKOLENIA

Paweł Banuch

Dyrektor Produkcji Bruk-Bet Fotowoltaika odpowiadający za całość procesu powstawania modułów fotowoltaicznych. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w sektorze odnawialnych źródeł energii. Jego pasją są nowinki technologiczne, zwłaszcza te oddziałujące pozytywnie na nasze środowisko. Prelegent licznych szkoleń i konferencji, mających na celu prezentację rozwiązań z dziedziny OZE, w tym technologii pozyskiwania energii ze słońca.


ZOBACZ SZKOLENIA

Paweł Szarek

W branży elektrotechnicznej działa od ponad 13 lat, doświadczenie zdobywał przy dużych projektach przemysłowych w Austrii czy Belgii. Specjalista ds. technicznych w Avrii i pierwsza pomocna dłoń instalatorów systemów fotowoltaicznych. W swojej pracy stawia na promowanie dobrych praktyk związanych z montażem instalacji z naciskiem na poprawne dobieranie komponentów, połączenia czy pomiary. Pasjonują go systemy OZE wykorzystywane do budowy bezkosztowych domów energooszczędnych. Jego doświadczenie i wiedzę produktową a także techniczną potwierdzają między innymi certyfikaty Huawei.


ZOBACZ SZKOLENIA

Photomate

Photomate jest Certyfikowanym partnerem Huawei VAP (Value Added Partner) i CSP (Certified Service Partner) dystrybuującym falowniki w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej.

Od 2008 roku jest liderem w regionie, dostarczając falowniki do projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Zespół Photomate liczy ponad 160 pracowników, którzy pracują w 23 krajach.

Celem Photomate jest dostarczanie inteligentnych i niezawodnych urządzeń fotowoltaicznych z maksymalnym wsparciem technicznym.

 


ZOBACZ SZKOLENIA

Przemysław Bogula

Specjalista ds. Technicznych w firmie Avrii, posiada certyfikat ISTQB wydany przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych. Przez wiele lat pracował przy budowie i projektowaniu sieci teletechnicznych. Jest dobrze zaznajomiony z najnowszymi standardami i najlepszymi praktykami w dziedzinie testowania i oprogramowania, co pozwala mu skutecznie przeprowadzać analizy, identyfikować problemy i wprowadzać optymalne rozwiązania w obszarze fotowoltaiki.


ZOBACZ SZKOLENIA

Przemysław Kozłowski

W Bruk-Bet Energia pełni funkcję Dyrektora ds. Inwestycji. W branży odnawialnych źródeł energii działa od ponad dziesięciu lat. Jego konikiem są systemy PV i stacje do ładowania pojazdów. Propaguje proekologiczne rozwiązania przedstawiając wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas szkoleń czy prelekcji.


ZOBACZ SZKOLENIA

Rafał Kowalewski

Inżynier, elektrotechnik z ponad 6-letnim doświadczeniem w branży automatyki, systemów telekomunikacyjnych i fotowoltaiki. W firmie Photomate odpowiada za posprzedażowe wsparcie techniczne falowników fotowoltaicznych Huawei. Ponadto stale współpracuje z regionalnym działem serwisu Huawei, dystrybutorami i firmami instalacyjnymi w zakresie konfiguracji falowników, mierników mocy i systemów monitoringu elektrowni fotowoltaicznych. Nieustanne zdobywa nowe kwalifikacje z zakresu nowych technologii i zaawansowanych technologiczne rozwiązań zarządzania energią.


ZOBACZ SZKOLENIA

Tobiasz Turoń

Inżynier od 12 lat związany z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. W Przedsiębiorstwie „Hydro-Tech” Konin - szkoleniowiec i doradca techniczny ds. pomp ciepła marki alpha innotec, a także pierwsza linia wsparcia dla instalatorów i projektantów systemów opartych o pompy ciepła. Pasjonują go efektywne systemy OZE w budownictwie energooszczędnym. W swojej codziennej pracy stawia na dobre praktyki związane z doborem i montażem pomp ciepła z zachowaniem najwyższej jakości. Współtwórca serii "alpha innotec-Summer meet-up" na polskim kanale YouTube marki. Prowadzący wielu webinariów i szkoleń online oraz autor artykułów z zakresu techniki grzewczej opartej o pompy ciepła.


ZOBACZ SZKOLENIA

Tomasz Kurek

Kierownik Zespołu ds. pomp ciepła firmy Nabilaton, doradca z zakresu marki Midea


ZOBACZ SZKOLENIA

Wybierz ścieżkę rozwoju

Świadomy Inwestor OZE

Szukasz informacji na temat fotowoltaiki, pomp ciepła czy magazynów energii? Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać i czy warto? Dołącz do Akademii i bierz udział w bezpłatnych szkoleniach. Nasi eksperci rozwieją Twoje wątpliwości i sprawią, że staniesz się świadomym inwestorem a Twój system będzie służył przez długie lata.

Kwalifikowany Instalator OZE

Dobrze wiesz, jak ważna jest zarówno wiedza techniczna, jak i PRAKTYCZNA. U nas, nawet podczas szkoleń online, przekażemy Ci niezbędne wpracy instalatora wskazówki, które wykorzystasz podczas montażu systemów energii odnawialnej. Korzystaj też ze szkoleń stacjonarnych i weź narzędzia w swoje ręce. Szkol się u specjalistów i zdobywaj certyfikaty!

Wyspecjalizowany Projektant Instalacji OZE

Zaprojektuj system PV z nami – dowiedz się z jakich narzędzi korzystać i od czego zacząć. Poznaj rozwiązania wykorzystywane przy bardziej skomplikowanych instalacjach i przygotuj projekty, które będą dawać największy uzysk.

Profesjonalny doradca klienta z zakresu OZE

W tej branży jesteś zarówno doradcą, jak i audytorem, ekspertem do spraw technicznych i kalkulatorem uzysków – rozwijaj wszystkie te umiejętności i zdobądź zaufanie klienta. Dołącz do szkoleń związanych z obsługą klienta, ale też poszerzaj wiedzę produktową i techniczną.

Zarządzaj szkoleniami w swojej Firmie

Tworzymy system CRM dla zalogowanych użytkowników, który pozwoli dołączać pracowników do panelu firmy i zarządzać odbywanymi przez nich szkoleniami. Dzięki tej funkcjonalności w łatwy sposób zapiszesz pracowników na szkolenia, pobierzesz ich certyfikaty czy zapytasz o zniżkę dla
grup. Konta firmowe otrzymają także dostęp do dodatkowych szkoleń jednak nie będą mogły brać udziału w szkoleniach dla inwestorów/osób prywatnych.

Kto za tym stoi?

Inicjatorem i głównym twórcą Polskiej Akademii Fotowoltaicznej jest Spółka Avrii, do marca 2023 roku znana jako Bruk-Bet PV. Chcąc wzmacniać świadomość na temat Odnawialnych Źródeł Energii Avrii łączy siły z najdłużej działającym producent modułów PV Polsce – Bruk-Bet Fotowoltaika oraz przedstawicielami globalnych marek producentów falowników, magazynów energii, stacji ładowania samochodów, pomp ciepła. Avrii współpracuje również z uczelniami i innymi ośrodkami edukacyjnymi dysponując rozbudowaną bazą szkoleniową.

Avrii to nie tylko jeden z polskich liderów dystrybucji urządzeń dla energii odnawialnej, ale także jedna z niewielu firm, która działania sprzedażowe wspiera szeroką ofertą wsparcia technicznego, handlowego i szkoleniowego.

Dołącz do Polskiej Akademii Fotowoltaicznej!

Praktyczna wiedza i umiejętności

Wybór własnej ścieżki rozwoju z dedykowanymi szkoleniami

Bezpłatna Baza Wiedzy dla zalogowanych użytkowników - artykuły, filmy, podcasty

Współpraca z prestiżowymi i renomowanymi instytucjami oraz firmami